Welcome, Guest. Please Login.
NorthLincs.com - Community Website
20. Oct 2017 at 08:10
News: Latest info can be found on the YaBB Chat and Support Community.
Home Help Search Login


Pages: 1
Send Topic Print
Jack Kalson League Results 14/09/08 (Read 6668 times)
YaBB Administrator
YaBB Administrator
*****


NorthLincs.com!

Posts: 992
Gender: male
Jack Kalson League Results 14/09/08
19. Sep 2008 at 07:22
 
UNDER 17 C & M ALLOY DIVISION                              
ATLETISMO      2      v      6      WINTERTON R. JUNIORS      
B.Stamp,S.Marris.                        K.Hayes 2,R.Jakabfy,D.Lidgett 2,      C.Sturman.      
                                   
YADDLETHORPE      2      v      0      APP-FROD SAINTS      
                                   
 
GOXHILL      1      v      4      WINTERTON RANGERS      
Whyley.                        Hickson, Hewitt, Cade, Bird.      
 
KIRTON LINDSEY      3      v      1      SCAWBY JETS      
B.Smith, B.Canty 2.                        own-goal.      
 
MESSINGHAM JUNIORS      0      v      14      MIDTOWN UNITED
                             H.Green, C.Barry, D.Brighton,S.Jones 2,O.Banton 2,B.Barker 3,B.Garner 4.
 
UNDER 16 EMPSON DIVISION                        
 
APP-FROD SAINTS      2      v      6      LIMESTONE RANGERS
R.Gibson 2.                        C.Munnelly 3,D.Clarke,L.Driscoll 2.
 
TRENTSIDE RANGERS      4      v      3      DEM GUNNESS
M.Ladlow 2, D.Hotchin, A.Stainforth.            J.Thompson, J.Moore, J.Kelley.
 
SCOTTER JUNIORS      6      v      0      BROUGHTON RAVERS
C.Convery, J.Shuker 2, G.Cook 2, J.Robinson.                        
 
MESSINGHAM JUNIORS      3      v      1      MIDTOWN UNITED
J.Purdue 3.                        A.Smith.
     
UNDER 15 CAROUSEL DIVISION                        
 
ULCEBY ROVERS      1      v      7      EPWORTH TOWN
J.Holmes.                        Shucksmith, Gravil, Bradbury 2, Kirman 3.
                             
GAINSBOROUGH TRINITY      5      v      2      KIRTON LINDSEY
T.Lukey, S.Quambro 2, A.Bland,      S.Hollingsworth.            l.Kendall, R.Richardson.
                       
 
UNDER 15 YOURS-IN-SPORT DIVISION                        
 
APP-FROD SAINTS      5      v      6      BRIGG TOWN JUNIORS
                             M.Quirke, W.Dawson, K.Birkett, D.Shackleton, A.Garratt 2.
 
CROWLE COLTS      4      v      3      EPWORTH COLTS
J.Smyth 2, W.Amys, E.Groom.                        
 
FORREST RANGERS      1      v      2      MESSINGHAM JUNIORS
A.Harrison.                        J.Raithby, J.Bashford.
 
PARKWOOD TRINITY            v            SCOTTER JUNIORS
 
 
UNDER 14 DARBY GROUP DIVISION                        
GUNNESS & CROSBY WASPS      8      v      3      APP-FROD SAINTS
D.Wright 4, N.Auris, G.Pell 2,                        S.McCann,T.Briers, L.Grimme, T.Anderson.                              
 
BRIGG TOWN JUNIORS      4      v      0      SCOTTER JUNIORS      
A.Elliss 2, J.Blendell 2.                              
 
BARTON JUNIORS      5      v      3      APP-FROD JUNIORS      
                             J.Welsh, I.Allen 2.      
 
GAINSBOROUGH TRINITY      0      v      4      MESSINGHAM JUNIORS      
                             S.Lockhart, D.Brown 3.      
 
PARK TIGERS      1      v      3      EPWORTH TOWN      
own-goal                        R.Beaumont, L.Smith, A.Shackleton.      
                                   
WESTWOODSIDE R.      0      v      3      BOTTESFORD      
                             D.Potter, J.Szalma 2.      
                                   
UNDER 14 COBWEB / CRYSTAL DIVISION                              
                                   
CROWLE COLTS      6      v      2      CROWLE C. YOUTH      
J.Kellet, J.Davey 2, J.Thompson,      A.Barlow 2.      J.Kaye 2.      
                             
                                   
DALE PARK      1      v      2      CROSBY UNITED      
L.Clark.                        L.Gillyet 2.      
                                   
ISLE UNITED      2      v      6      TRENT VALLEY      
J.Fisher, own-goal.                        L.Burton, K.Shaw, S.Curie,C.Pring 3.      
                                   
BOTTESFORD NEWEY      3      v      7      BRIGG TOWN COLTS      
L.MacMillan 2,A.Green.                        D.Harding 7.      
                                   
UNDER 13 FERRIER / WILSON DIVISION                              
                                   
BARNETBY ALL STARS      7      v      3      ULCEBY      
G.Hunt 7.                        J.Croucher, O.Bates, M.Dale.      
                                   
APP-FROD SAINTS      3      v      1      APP-FROD JUNIORS      
C.Dun, K.Horsewood, S.Maxwell.                        J.Lane.      
                                   
CROWLE COLTS      3      v      1      PARK TIGERS      
S.Staniforth, L.Bell 2.                        C.Burnett.      
                                   
EPWORTH COLTS      2      v      6      OPTIS F.C.      
D.Mann, T.Beverley.                        L.Harries, J.Burns, A.Starkey 4.      
                                   
MESSINGHAM JUNIORS      12      v      0      BOTTESFORD TOWN      
M.Aluy, A.Keogh 2, S.Houldridge 2, C.Johnson, L.Robinson, D.Pumfrett, J.Gunn, E.Ramsbotom 3.                        
                             
UNDER 12 BARCLAY COMMERCIAL DIVISION                        
                             
BOTTESFORD COLTS      2      v      4      FORREST RANGERS
J.Wilkinson, A.Dyson.                        R.Mann, T.Roberts, D.Madden, J.Smith.
                             
                             
TRENT VALLEY      5      v      3      BOTTESFORD H.T.
L.Shannon, J.Webb 3, S.Shipman.            C.Jackson 2, C.Thomas.
                             
BROUGHTON RAVERS      2      v      2      WESTCLIFF
O.Wood, R.Thompson.                  C.Watson 2.
Back to top
 
« Last Edit: 20. Sep 2008 at 13:48 by YaBB Administrator »  

The Administrator.
WWW   IP Logged
Pages: 1
Send Topic Print