NorthLincs.com
http://www.northlincs.com/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl
NorthLincs.com Football Forum >> Jack Kalson Junior Football League >> Jack Kalson League Results - 28/09/08
http://www.northlincs.com/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1223152822

Message started by YaBB Administrator on 04. Oct 2008 at 21:40

Title: Jack Kalson League Results - 28/09/08
Post by YaBB Administrator on 04. Oct 2008 at 21:40

UNDER-17 C and M ALLOY DIVISION:
Kirton Lindsey 1 (Clay)
Winterton Rangers Juniors 3 (Lidgett 3),

Messingham Juniors 2 (Graves, Dawson)
Winterton Rangers 11 (Hickson 3, Render 3, Cade 2, Mell 2, Dale 1),

Midtown United 5 (O'Mahoney 3, Barker, Banton)
Scawby Jets 2 (Siddall 2),

Yaddlethorpe 1 (Crookes)
Atletismo 0.

UNDER-16 EMPSON DIVISION:
Barton Juniors 3 (Wright, Meffen, Petch)
Dem Gunness 6 (Thompson 2, O'Brien, Watson, Moore, Hopkins),

Messingham Juniors 4 (Purdue 3, Perry)
Broughton Ravers 5 (Adlard 3, Isaac, Van Gils),

Scotter Juniors 0
Limestone Rangers 1 (Munnelly),

Trentside Rangers 13 (Shannon 2, Ladlow 2, Hotchin 2, Jones, Johnson, Staniforth, Jacklin, Smith, Glossop, Sheppard)
App-Frod Saints 0.

UNDER-15 CAROUSEL DIVISION:
Brigg Town 8 (Bartlett 3, Blackbourn 3, Smith 2)
Kirton Lindsey Juniors 2 (R Richardson, J Richardson),

Gainsborough Trinity 2 (Batty, Quambro)
Epworth Town Colts 3 (Bradbury 2, Kane-Harry),

Winterton R Juniors 1 (Wingate)
Bottesford Town 3 (Wilson, Rubie, Robinson).

UNDER-15 YOURS IN SPORT DIVISION:
App Frod Saints 3
Crosby United 3 (Wright 2, Bush),

Crowle Colts 0
Brigg Town Juniors 7 (Shackleton 2, Quirke 2, Webster, Birkett, Garratt),

Forrest Rangers 8 (Keown 4, Pinchbeck, Denton, Simpson, Guilliatt)
Epworth Colts 2 (Harper, McNaughton),

Messingham Juniors 0
Parkwood Trinity 1 (Backhouse),

Scotter Juniors 4 (Halbert 2, Latham, Warriner)
Scunthorpe All Stars 1 (Cooke).

UNDER-14 COBWEB/CRYSTAL DIVISION:
Bottesford Newey 2 (Artour, Lewis)
LSS Barton Terriers 3 (Brown 2, Metcalfe),

Crosby United 14 (Meah 4, Junior 3, Nivaldo 2, Crawford 2, Watson, Jones, Gillyett)
Isle United 1 (Stollery),

Crowle Colts Youth 0
Dale Park 13 (Durnian 4, Harvey 2, Reeder 2 Spencer 2, Lacey-Hatton, Clark, Lond),

Crowle Colts 2 (Barlow, Thompson)
Brigg Town Colts 5 (Harding 2, Timmis, Hammond, Bottomley).

UNDER-14 DARBY GROUP DIVISION:
Bottesford 3 (Morfitt, Potter, Szalma)
Barton Juniors 3 (Herrick, Barnes, Hewitt),

Brigg Town Juniors 6 (King 2, Blendell 2, Cottam, Ellis)
App Frod Juniors 1,

Epworth Town 2 (Smith, Shackleton)
Westwoodside R 5 (Graham 2, Davies, Baines, Taylor-Nortcliffe),

Gainsborough Trinity 2 (Cornet, Birkett)
Scotter Juniors 1 (Protheroe),

Gunness Wasps 4 (Wright 2, Pell, Anderson)
Park Tigers 4 (McCaughey, Hall, Jacklin, Scanlon).

UNDER-13 FERRIER/WILSON DIVISION:
Barnetby All Stars 0
App-Frod Saints 8 (Horsewood 2, Maloney 2, Stones, Sylvester, Jacob, Drayton),

Bottesford Town 3 (Harper 2, Killbee)
App Frod Juniors 2 (Rickell 2),

Crowle Colts 9 (Bell 5, Bonsai 2, Downing, Chambers)
Ulceby 4 (Tring 2, Dale, Bates),

Messingham Juniors 3 (Robinson, Houldridge, Pumfrett)
Epworth Colts 0,

Optis FC 1 (Sinclair)
Winterton Rangers 0.

NorthLincs.com » Powered by YaBB 2.1!
YaBB © 2000-2005. All Rights Reserved.